Dan zlatih knjig – uradni začetek bralnega leta

POZDRAVLJENA, BRALNA ZNAČKA, V NOVI SEZONI!

17. septembra, dan rojstva in smrti Franceta Bevka ter dan ZLATIH KNJIG, Bralna značka vsako leto zaznamuje začetek bralnega leta, vsakič nekoliko drugače. Pričetek bralne sezone sovpada z Nacionalnim mesecem skupnega branja, saj si želimo, da bi brali skupaj in brali še več.

Vsako leto, na začetku bralne sezone, vam ponudimo priporočilni seznam knjig za branje. Priporočilni seznami so na ogled na oglasni deski v šolski knjižnici, na oglasni tabli v razredih in na spletni strani šole.

Preverjanje prebranega za učence od 1. do 5. razreda bodo opravljale razredničarke, učenci od 6. do 9. razreda pa naj se obrnejo na učiteljice slovenščine, kjer bodo zvedeli več o oblikah in metodah preverjanja prebranih knjig.

Res je v posameznem obdobju življenja količina branja različna, a kdor je okužen z virusom, ki mu pravimo Bralna značka, bo vedno našel čas za doživljanje avantur ob branju.

Povabljeni k branju.

Knjižničarka

(Skupno 2.798 obiskov, današnjih obiskov 1)