Planinski tabor

Julija 2023 načrtujemo planinski tabor, ki bo organiziran s pomočjo gospe Katje Tabernik, vodnice PD Kamnik.

Tabor je temeljni program planinskega usposabljanja in je namenjen tistim, ki se zavedajo, da sta teoretično znanje in obvladovanje praktičnih veščin ključna za varno in vsestransko doživljanje planinskega sveta ter nas usmerjata k samostojnemu gibanju v planinah v vseh letnih časih in vseh življenjskih obdobjih.

Na taboru imajo otroci možnost spoznati nekaj novega, se družiti in spoznavati med seboj v drugačnem okolju ter se navajati na samostojnost. Poleg tega spoznajo življenje v skupnosti, utrip življenja v naravi in se navajajo na smotrno izkoriščanje delovnega in prostega časa. Glavni razlog za izvedbo in udeležbo na taboru pa je seveda ta, da je otrokom na takšnih taborih všeč in si še želijo iti. Otroke pritegnejo sprememba okolja, družba sošolcev, želja po odkrivanju novega in neznanega. Ob tem se trudimo oblikovati pristen, čustven, spoštljiv in kulturen odnos do narave kot posebne vrednote, oblikovati pozitiven odnos do hoje kot najbolj dostopne in univerzalne športne dejavnosti in usposobiti mlade za samostojno planinarjenje v poznejših starostnih obdobjih.