V torek, 25. velikega travna, smo se s četrtošolci (in tudi tretješolkami) preselili v leto 1965. Zjutraj smo se preoblekli v obleke, kratke hlače, srajce in telovnike ter se podali v učilnico. Na stenah so bili stari plakati in zemljevid z okrajem Kamnik. Na mizi je stal starinski globus, ki je bil cel v rjavih odtenkih, ob globusu pa domača jabolka v peharju in ob njih domač kruh, narezan na debele kose. Ob robu je na mizi stal lavor in kangla za umivanje. V kotu je bila pripravljena koruza, gospodična učiteljica je imela šibo.

Najprej nas je preko ZOOM povezave sprejela kustosinja slovenskega šolskega muzeja in nam predstavila šolske predmete iz časov okoli leta 1900. Nato je sledila učna ura z gospodom učenikom. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnjem videoposnetku:

Petra Knez,
učiteljica