V petek, 10. 5. 2024, smo planinci iz PŠ Zgornji Tuhinj združili ljubezen do hribov in branja. 23. aprila je bil namreč svetovni dan knjige, mi pa smo sodelovali pri mednarodnemu projektu Noč knjige. V petek popoldan smo se v številni zasedbi odpravili proti svetemu Vidu. Obdani z naravo so učenci prisluhnili napeti zgodbi Kekec in Prisank. Zgodba je bila seveda hribovsko obarvana kot se za planince spodobi.  Po branju so v skupinah odigrali odlomke iz knjige in se prelevili v divje lovce, pogumnega Kekca, hrusta Prisanka, vilo Škrlatico, Tinko, Jerico, očeta in mamo. Dramatizacijo smo opazovali ob ognju, nato pa spekli še okusne hrenovke in sladke penice. V prijetnem, toplem večeru smo se v soju naglavnih svetilk ob devetih zvečer zadovoljni vrnili pred šolo.

Eva Arh in Katja Bodlaj,
mentorici PS