V sredo, 19. 6. 2024, so imeli prvošolci in drugošolci gozdni dan. V gozdu smo najprej ustno oblikovali kriterije uspešnosti in obnovili gozdni bonton. Učenci so se razdelili v šest skupin in se lotili gozdnega raziskovanja.
Oblikovali in preizkusili so čutno pot, ki so jo izdelali iz različnih naravnih materialov, se sprehodili po drevesnih krošnjah, delali odtise listov, opazovali živali z opazovalnimi lončki in lupami, izdelovali vzorčke oz. mandale in ustvarjali žuželke iz naravnih materialov. Raziskovalci oziroma gozdni detektivi so si pomagali z določevalnimi ključki in karticami GOZDONČKI, ki so jih pripravili v projektu gozdne pedagogike.
Najbolj pa so uživali v prosti igri. Razveselil jih je tudi gozdni palček, ki jim je pripravil sladko presenečenje. Polni gozdnih vtisov so se vrnili v šolske klopi.

Marija Pirc,
učiteljica