Oktobrski planinski pohod smo izvedli v soboto, 12. 10. 2024. Pod vodstvom Katje Tabernik so šli tokrat na pohod samo člani planinskega krožka. Starši so otroke pripeljali na parkirišče k nihalki za Veliko planino. Odpravili smo se proti spominskemu parku. Pot nas je vodila mimo Brsnikov do gostišča Pri Jurju, kjer smo na soncu pomalicali in novim članom razdelili planinske dnevnike. Nadaljevali smo mimo Plečnikovega dvorca do spominskega parka. Pot je bila delno makadamska, delno pa planinska in tudi nekaj potočkov smo morali prečkati. Kamniška Bistrica in vsi njeni pritoki so bili zelo vodnati. Sprehodili smo se skozi spominski park, kjer so postavljene spominske table ponesrečenim planincem. Spustili smo se do Doma v Kamniški Biatrici in si ogledali še izvir istoimenske reke. Tam smo sklenili izlet in starši so prevzeli svoje otroke. Bilo je lepo.

Eva Arh,
mentorica planinske skupine