Tudi v šolskem letu 2023/2024 se je podružnična šola Zgornji Tuhinj vključila v mednarodni projekt Pozdrav ptic miru. Slogan projekta se glasi: Sodeluj in spremeni. Poslanica letošnjih ptic miru pa je bila ‘Pomagajmo graditi svet, ki ne bo ujet v ekran in bo zazrt v svetel dan’.

Vsi učenci podružnične šole Zgornji Tuhinj so sodelovali v projektu. Namen ptic miru je ozaveščati učence in druge ljudi o pomenu miru in vzdrževanju dobrih medsebojnih odnosov doma in po svetu. Skozi različne dejavnosti, ki smo jih izvajali skozi celo šolsko leto smo pri učencih krepili in razvijali samozavest, strpnost, vztrajnost, empatijo, prijateljstvo, socialne veščine in mir. Odpravili so se na pohod miru proti svetemu Miklavžu, zavzeto sodelovali na plesnem dnevu, posejali pečke limon, pisali vsak svoj dnevnik, pisali zgodbe o prijateljstvu in sreči, razmišljali kakšen je dober prijatelj, pisali misli hvaležnosti, s skupnimi močmi in sodelovanjem zgradili visok stolp ter se družili izven šolskih obveznosti in skoraj v zadnjem tednu pouka prespali v šoli.

Učenci so pri dejavnostih radi in zavzeto sodelovali.

Polona Ravnikar,
vodja projekta