V četrtek, 20. 6. 2024, je učence 6.b in 7.b obiskal župan, ki jim je namenil besede pohvale in spodbude za nadaljnje dobrodelno in vključujoče delovanje. Nagradil jih je z vstopnicami za Terme Snovik, kjer bodo uživali v vodnih dogodivščinah in tudi za hrano bo poskrbljeno. Vsakdo od učencev pa prejme tudi knjigo, ki govori o Rudolfu Maistru.

Učenci 6. b in 7.b so se v šolskem letu 2023/24 izkazali s svojo dobrodelnostjo, saj so se pridružili akciji Božiček za en dan, v okviru katere pripravi posameznik ali skupina darilo za otroka, ki ga izberejo na seznamu.

Učenci  so se v tem letu izkazali tudi kot skrivni Božički drug drugemu, pri čemer so dejavnost izkoristili, da so posameznega sošolca spoznali še bolje, ga razveselili in se medsebojno še bolj povezali. Večino odlikuje tudi zavzetost za doseganje šolskih uspehov, prezreti pa nikakor ne gre njihove empatičnosti in skrbi za druge, ki se je pokazala v mnogih situacijah znotraj oddelkov.

Opaziti je tudi njihov odgovoren odnos ob dnevih dejavnosti, kar so zaznali tudi zunanji izvajalci in jih pohvalili. Pogosto pa sodelujejo tudi pri izvedbi katere od šolskih prireditev.

Tamara Damjanac in Alenka Stopar

(razredničarki 6. b in 7.b)