Na OŠ Šmartno v Tuhinju si s številnimi preventivnimi dejavnostmi za preprečevanje medvrstniškega nasilja, večletno vključenostjo  v razvojni projekt Zagotavljanje varnega in spodbudnega  učnega  okolja, z vrstniško mediacijo  ter ozaveščanjem učencev o načinih reševanja konfliktov prizadevamo za varno šolsko okolje. Žal pa se je v četrtek, 1. 2. 2024, kljub prisotnosti dežurnih učiteljev v času odmora  pojavil konflikt, ki se je zaključil z nasilnim dogodkom med dvema učencema.  Na šoli smo nemudoma odreagirali ter upoštevali Protokol ob zaznavi in obravnavi medvrstniškega nasilja na šoli.  Poklicali smo policijo, seznanili starše ter vzpostavili kontakt z ustreznimi zunanjimi  strokovnimi institucijami. V naslednjem tednu je predviden sestanek sveta staršev šole. Postopek preiskave ter reševanja dogodka je še v teku, šola intenzivno sodeluje z vsemi deležniki. Na srečo noben od obeh udeleženih učencev ni bil huje poškodovan, oškodovani je danes, 2. 2. 2024 , že prisoten pri pouku.

Verjamemo, da je to enkraten dogodek, ki ga bomo razrešili in da v prihodnje do podobnih incidentov ne bo več prihajalo.

Mag. Darja Krašovec,