V petek, 10. 5. 2024, je v Kamnik prispela slovenska bakla, ki simbolično potuje po slovenskih mestih v znak letošnjih olimpijskih iger, ki bodo v Parizu. Prihod bakle na kamniški stadion je bil zelo atraktiven, saj je z jadralnim padalom skupaj z Rokom priletela s Špice. Dogodka na stadionu so se udeležili tudi učenci naše šole (Nastja Drakšič Koštomaj, Eva Korošec, Teo Bizjak, Ian Klemen Blatnik in Aleksander Blejc), ki so z baklo in zastavami v rokah simbolično odtekli en krog. Na prireditvi so sodelovali otroci kamniških vrtcev, učenci osnovnih šol, člani športnih klubov in vrhunski športniki, ki so že bili udeleženci olimpijskih iger. Vsi skupaj smo širili olimpijske vrednote miru, prijateljstva, strpnosti in upanja.

Metka Mozetič,
vodja dejavnosti