Prvo in drugošolci so zadnje šolske dni izkoristili za spomladanski pohod v čisto aprilskem vremenu. V torek, 11. junija 2024, so zjutraj sedli za šolske klopi in opazovali vreme. Ugotovili so, da ni slabega vremena, le slaba oprema in priprava. Zato so se ustrezno pripravili in prilagodili načrtovano pot.

Naša prvotna pot je obsegala pot od Šmartnega do Stebljevka in Nevljic ter nazaj do Šmartnega. Ker pa je vreme nekoliko ponagajalo, smo pot prilagodili in se odpravili do spomenika v Gradišču. Med potjo smo se ustavili, da si privoščimo sladek prigrizek, po prihodu nazaj v šolo pa smo pojedli zasluženo malico.

Po malici smo športni dan nadaljevali v telovadnici, kjer smo se lotili raznovrstnih športnih iger in aktivnosti. Veselje in smeh sta odmevala po telovadnici, saj so se učenci izjemno zabavali in uživali v aktivnostih.

Nika Brišnik in Lučka Drganc,
razredničarki