Šola je v petek, 1. 9. 2023, prvič po poletnih počitnicah odprla svoja vrata za 5 prvošolcev. Utrjeni učenci 2., 3. in 4. razreda so zanje zapeli pesem Skrita pita, nato pa je četrtošolka Eva pokazala gibalno nalogo, ki so jo bodoči prvošolci uspešno opravili. Prisotni so jih spodbujali, nato pa so prejeli rutico. Ob špalirju so vstopili v šolo za učiteljico ter se posedli na pripravljena mesta v učilnici. Skupaj s starši so si ogledali kamišibaj (zgodba ob slikah) z naslovom Trije metulji. Učenci so si o zgodbici marsikaj zapomnili, zato so prejeli figurico Lili in Bineta. Z učiteljico Natašo so odšli na posladek v kuhinjo, starši pa so prisluhnili osnovnim navodilom za uspešen začetek šolskega leta. Ogledali so si telovadnico in nato skupaj s starši odšli domov. Od takrat pridno hodijo v šolo in so pravi pravcati prvošolci.

Učiteljica Alenka Juhant