Spoštovani starši!

Danes smo s strani Policijske postaje Kamnik prejeli obvestilo, da je bila za 10. april na spletu podana grožnja s strelskim napadom v šoli na področju Slovenije, v večernih urah pa smo ravnatelji  okrožnico z omenjeno vsebino prejeli tudi od Ministrstva za vzgojo in izobraževanje.

V sredo, 10. 4. 2024, bomo na šoli vsekakor dodatno pozorni. Vsakršno najmanjšo morebitno nevarnost bomo takoj sporočili policiji. Zavedamo se, da bo marsikaterega otroka strah, a se bomo vsi potrudili, da bo šola vseeno varno okolje in bodite tudi vi kot starši zgled vašim otrokom. V kolikor bomo v šoli začutili strah otrok, jih bomo nagovorili, po potrebi bomo vključili tudi svetovalno službo. Policisti PP Kamnik bodo že v nočnem času opravljali kontrole okolic osnovnih šol na območju občin Komenda in Kamnik. Prav tako bodo v dnevnem času prisotni v neposredni bližini šol.

V upanju, da gre za lažni preplah, vas prav lepo pozdravljamo.

Aktiv ravnateljev Kamnik-Komenda