Bereva skupaj

Branje je aktivnost, ki je ključna in nujna skozi vse življenje in vpliva na posameznikov vsestranski razvoj. Učenje branja je ena izmed najpomembnejših nalog učencev v prvih letih šolanja. V šolskem letu 2023/2024, bodo učenci 1. in 4. razreda, enkrat na štirinajst dni brali skupaj. Bralno tutorstvo bo potekalo kot oblika druženja in nesebična pomoč starejših učencev mlajšim pod mentorstvom učiteljic razredničark. Pred pričetkom srečanj bodo učenci spoznali strategije bralnega razumevanja, strategije za branje v paru, kako podati povratno informacijo in pohvalo učencem, kako začeti in končati skupno srečanje. Učenci bodo tako razvijali vrednote znanja, pomoči, prijateljstva, sodelovanja in empatije, ob branju zgodb, pogovorih o njih in reflektiranju svojega dela. Ob tem bodo krepili veselje do branja in razvijali bralno kulturo.